3K Sincan Halı Yıkama olarak istediğimiz halı yıkama hijyen kalitesini yakalamak için sürekli bir çaba içerisindeyiz. Halı yıkama işlemlerinden tam olarak beklenen neticenin alınabilmesi için kullanılan halı yıkama ekipmanının çok büyük önemi vardır. Herkesin bildiği gibi halı yıkama için özel olarak üretilmiş halı yıkama makineleri mevcuttur. Bu gün itibarı ile ülkemiz bu tür makinelerin üretiminde gerçekten dünya standartlarını yakalamış durumda olup, hali hazırda bir çok ülkeye bu makinelerden ihraç eder durumdadır.

Halı yıkama da endüstriyel halı yıkama makinelerinin kullanımı tam olarak kaliteli yıkamanın belirleyici bir unsurudur. Bu makineler olmazsa gerçek manada bir hijyen kalitesinin yakalanması söz konusu değildir. 3K Sincan Halı Yıkama ollarak yaptığımız tüm halı yıkama işlemlerini endüstriyel halı yıkama makinesi ile yapmaktayız. Halılar dokuma ürünlerdir ve iplik cinslerine bağlı olarak narin bir yapıları vardır. Tazyikli su sıkma makineleri iplik düğümlerini yıpratmakta ve halı ömrünü azaltmaktadır. İşte bu sebepden dolayı 3K Sincan halı yıkama olarak bizler herhangi bir şekilde tazyikli su sıkma makinesi kullanmamaktayız. Halılarınız profesyonel halı yıkama personelinin kullandığı, endüstriyel makineler eşliğinde yıkanır ve halıların kurutulmasında en son teknoloji ürünü rulo tip santrifüj makinesinden faydalanılır.

Halı yıkama ekipmanları sadece makinelerle sınırlı değildirler. 3K Sincan Halı Yıkama halılarınızı kaliteli halı yıkama şampuanları ile yıkar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kullanılan şampuanın antibakteriyel özellikte olması ve bitkisel özlü olmasıdır. Lekelerin çıkarılmasında kullanılan çok çeşitli leke çıkarıcılar vardır. Halı yıkama işlemlerinde bu leke çıkarıcılardan kimisi kullanılabilirken, kimi kesinlikle kullanılmamaktadır. Halı üzerindeki çok yoğun bir lekenin çıkarılması için eğer çok sert ve özellikle beyaz çamaşırlar için üretilmiş kimyasallar kullanılacak olursa, halıda telafisi olmayan yıpranma ve solmalarla karşılaşılabilir. 3K Sincan Halı Yıkama bu türde yıpranmaların olmaması için en gerekli halı yıkama şampuanlarını kullanmaktadır.

Halı yıkama ekipmanlarından bir diğeri de parfümdür. Parfümleme aslında halı yıkamanın bir parçası değildir. Tıpkı ambalajlama gibi halı yıkama sonrasına ait işlemlerdendir. Halılar teslimat adreslerine gitmeden önce parfümlenip, ambalajlanırlar. Bu işlemler halı yıkama hijyen kalitesini artırmaz ama teslimat adresine kadar tekrar bir kir bulaşması önlenmiş olur.

Sincan garantili halı yıkama kaliteli halı yıkama merkezi olarak hizmet vermektedir. Sincan en güvenilir halı yıkama olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Temiz halı yıkama yapmak için profesyonel halı yıkama hizmet vermeye çalışmaktayız. Halı yıkama işinde, tam otomatik halı yıkama makinesi sektörün büyümesinde önemli bir yer tutar. Hijyenik halı yıkama için bir çok halı yıkama aşaması vardır. Tel: (0312) 243 24 58 Sincan halı yıkama, özellikle el dokuma halısı diye tabir edilen, ısparta, shaggy (şagi), milas, nepal, bünyan, ipek, çin, hereke, yağcıbedir ve el dokuma kilimler olmak üzere, makina halılarından ayrı bir yıkama gerektiren bu tür halıları özel bir yıkamaya tabi tutar.

Halı Temizliği

Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilin! 
Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilmek çok önemlidir. Sentetik halılar için ayrı, yün halılar için ayrı malzeme kullanmalısınız. Temizleyici alırken, halınızın ya da kiliminizin etiketini kontrol edin ve uygun bir temizleyici satın alın. 

Lekeye kompres yapın! 
Halı temizlemek için en iyi yöntemlerden birisi lekenin üzerine kompres yapmaktır. Silerek temizlerseniz, zamanla halının dokusu yıpranacak ve halı eskimiş görünecektir. Lekenin üzerine kompres yaparak çıkarın ve artıkları temizlemek için de toz temizleyici kullanın. 

Sıcaktan koruyun!
Halınızı temizlemek için diğer bir öneri, halıyı sıcağa maruz bırakmamaktır. Lekeleri kurutmak için herhangi bir kurutucu kullanmayın. Bu, lekenin iyice yerleşmesini sağlayacaktır. 

Küfü önleyin!
Eğer halınız ıslanırsa, pencereleri açın ve halının bir an önce kurumasını sağlayın. Böyle basit önlemlerle halınızın ömrünü uzatmış olur ve temizliğini daha da kolaylaştırırsınız. Halı küflenirse, temizlemesi çok daha zor olacaktır. 

Bilinmesi Gerekenler

Küfleri temizleyin!
Eğer halınız küflenirse, hafif küf çıkarıcı ya da hidrojen peroksit karışımı kullanabilirsiniz. Temizlik maddesini öncelikle halınızın görünmeyen bir köşesinde test edin böylece halınızın rengine zarar verip veremeyeceğini görmüş olursunuz. 

Düzenli olarak elektrikli süpürge kullanın!
En iyi temizlik, halınızı düzenli aralıklarla elektrikli süpürgeyle temizlemektir. Ancak hızlıca süpürürseniz kirlerin çoğu halıda kalacak, zamanla birikecek ve halıya zarar verecektir. Kiri olabildiğince çekmek için halının her bölgesini iyice temizleyin ve üzerinden birkaç kez geçin. 

Düzenli olarak şampuankullanın!
Hafif halı şampuanıyla düzenli olarak halınızı şampuanlayın. Sadece inatçı lekeler olduğunda ağır şampuanları kullanın. Halınızı temizlerken, diğer yüzey temizleyicileri ya da temizlik malzemeleri kullanmayın. Çamaşır suyu katkısı içeren temizleyiciler halınızın rengini bozacaktır. 

Kötü kokuları yok edin!
Halı şampuanı, halınıza yerleşmiş kötü kokuları da yok edebilir. Kötü kokan bir halı, evinizi de kokutabilir. Bu nedenle önleminizi en başından alın. 

Profesyonel yardım alın!
Arada bir halınız da şımartılmayı hak eder. Halınızın gerçekten tertemiz olması için altı ayda bir profesyonel yardım alın.

Ankara Halı Yıkama Temizlik, Sağlık, Hijyen Bizim İçin Önemli