Halı yıkama da endüstriyel halı yıkama makinelerinin kullanımı tam olarak kaliteli yıkamanın belirleyici bir unsurudur. Zira bu makineler olmazsa gerçek manada bir hijyen kalitesinin yakalanması söz konusu değildir. Sincan Fatih halı yıkama olarak yaptığımız tüm halı yıkama işlemlerini endüstriyel halı yıkama makineleri ile yapmaktayız. halılar dokuma ürünlerdir ve iplik cinslerine bağlı olarak narin bir yapıları vardır. Tazyikli su sıkma makineleri iplik düğümlerini yıpratmakta ve halı ömrünü azaltmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı Sincan Fatih halı yıkama olarak bizler herhangi bir şekilde tazyikli su sıkma makinesi kullanmamaktayız. Sincan Fatih halı yıkama halılarınız profesyonel halı yıkama personelinin kullandığı, endüstriyel makineler eşliğinde yıkanır ve halıların kurutulmasında en son teknoloji ürünü rulo tip santrifüj makinelerinden faydalanılır.

Sincan Fatih halı yıkama olarak istediğimiz halı yıkama hijyen kalitesini yakalamak için sürekli bir çaba içerisindeyiz. Halı yıkama işlemlerinden tam olarak beklenen neticenin alınabilmesi için kullanılan halı yıkama ekipmanının çok büyük önemi vardır. Herkesin bildiği gibi halı yıkama için özel olarak üretilmiş halı yıkama makineleri mevcuttur. Bu gün itibarı ile ülkemiz bu tür makinelerin üretiminde gerçekten dünya standartlarını yakalamış durumda olup, hali hazırda bir çok ülkeye bu makinelerden ihraç eder durumdadır.

Halı yıkama ekipmanları sadece makinelerle sınırlı değildirler. Sincan halı yıkama halılarınızı kaliteli halı yıkama şampuanları ile yıkar. Piyasada pek çok halı yıkama şampuanı mevcuttur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kullanılan şampuanın antibakteriyel özellikte olması ve bitkisel özlü olmasıdır. Lekelerin çıkarılmasında kullanılan çok çeşitli leke çıkarıcılar vardır. Halı yıkama işlemlerinde bu leke çıkarıcılardan kimisi kullanılabilirken, kimi kesinlikle kullanılmamaktadır. Halı üzerindeki çok yoğun bir lekenin çıkarılması için eğer çok sert ve özellikle beyaz çamaşırlar için üretilmiş kimyasallar kullanılacak olursa, halıda telafisi olmayan yıpranma ve solmalarla karşılaşılabilir. Sincan Fatih halı yıkama bu türde yıpranmaların olmaması için en gerekli halı yıkama şampuanlarını kullanmaktadır.

Halı yıkama ekipmanlarından bir diğeri de parfümdür. Parfümleme aslında halı yıkamanın bir parçası değildir. Tıpkı ambalajlama gibi halı yıkama sonrasına ait işlemlerdendir. Halılar teslimat adreslerine gitmeden önce parfümlenip, ambalajlanırlar. Bu işlemler halı yıkama hijyen kalitesini artırmaz ama teslimat adresine kadar tekrar bir kir bulaşması önlenmiş olur.

Sonuç olarak şunu tekrar söylemek gerekir ki, halı yıkamada istenen sonucun alınması için en uygun halı yıkama ekipmanlarını kullanmak gerekmektedir. Bu sebeple tek işi halı yıkama ve overlok yapmak olan Sincan Fatih halı yıkama ve overlok işlemlerinde endüstriyel halı yıkama ekipmanları kullanmaktadır.

Halı yıkama, bilindiği üzere oldukça zaman alan, aynı zamanda da zor ve meşakkatli bir hizmet sektörüdür. Temizlik hizmetleri arasında yer alan halı yıkama işi özellikle Sincan da oldukça gelişmiş durumdadır. Sincanın halı yıkama ihtiyacının büyük bir kısmını Sincan halı yıkama merkezi karşılamaktadır. Bu ihtiyacı karşılarken, Sincan halı yıkama için en büyük kolaylık, hiç şüphesiz halı yıkama makinası teknolojileridir. Halı temizliği önemli bir konudur. Halı temizliği nasıl yapılır? Nasıl en temiz şekilde halı yıkanır? Hijyenik, antibakteriyel bir halı yıkama yapabilmek için bu soruların cevabının iyi bilinmesi gereklidir. Sincandaki halı yıkamacılar arasında oldukça profesyonel, halı yıkama aşamalarını gereği gibi yerine getiren fabrikalar olduğu gibi, tam aksi firmalarda bulunmaktadır. Etkili halı yıkama da iyi halı şampuanı olmazsa olmazlardandır. Piyasada bir çok halı yıkama şampuanı vardır. Bu yüzden seçim yapmak oldukça zordur. Tamamen deneyim gerektiren bir konudur diyebiliriz. Sincan halı yıkama şirketi olarak, bu deneyime sahip olduğumuz inancındayız. Halı yıkama aşamalarına kısaca deyinecek olursak, ön hazırlık toz alma, yıkama, durulama, sıkma kurutma ve paketleme olarak sayabiliriz.

Halı yıkamada önemli bir konuda leke çıkarma yöntemleridir. Tabii ki halı üzerindeki her leke çıkacak diye bir şey mümkün değildir. Özellikle leke konusunda makina halısı için basit yöntemlerle lekeler çıkartılırken. Yün halı yıkama ve el dokuma halısı için bu yöntemler pek de mümkün olmamaktadır. Aynı yöntemler bu tür halılar içinde kullanılırsa olumsuz sonuçlarla karşılaşılıp, halı tamiri gerektirebilir.

Bu tür cins halıların yıkanmaları da farklıdır. Otomatik halı yıkama makinalarıyla yıkanmazlar. Sincan Fatih halı yıkama fiyatları ise firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Sincan fatih halı yıkama olarak faaliyet alanlarımıza bakacak olursak, halı yıkama, yerinde koltuk yıkama, halıfleks yıkama ve son olarak overlok işlemlerini sayabiliriz. Sincan Fatih halı yıkama her hangi bir ayrım yapmadan, Nepal halı yıkama, Çin halısı yıkama, ipek halı yıkama, Isparta halısı yıkama, shaggy halı yıkama ve her tür kilim yıkama işlemlerini gerçekleştirecek donanıma sahip bir firmasıdır.

Sincan fatih halı yıkama merkezimiz Sincan fatih de bir çok bölgeye halı yıkama ve koltuk yıkama (koltuk temizliği) hizmeti vermektedir. Ücretsiz servis hizmeti verdiğimiz başlıca bölgeler: Sincan (merkez), Fatih, Yenikent, Törekent, Etimesgut, Elvankent, Eryaman bölgesi.

Halı Temizliği

Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilin! 
Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilmek çok önemlidir. Sentetik halılar için ayrı, yün halılar için ayrı malzeme kullanmalısınız. Temizleyici alırken, halınızın ya da kiliminizin etiketini kontrol edin ve uygun bir temizleyici satın alın. 

Lekeye kompres yapın! 
Halı temizlemek için en iyi yöntemlerden birisi lekenin üzerine kompres yapmaktır. Silerek temizlerseniz, zamanla halının dokusu yıpranacak ve halı eskimiş görünecektir. Lekenin üzerine kompres yaparak çıkarın ve artıkları temizlemek için de toz temizleyici kullanın. 

Sıcaktan koruyun!
Halınızı temizlemek için diğer bir öneri, halıyı sıcağa maruz bırakmamaktır. Lekeleri kurutmak için herhangi bir kurutucu kullanmayın. Bu, lekenin iyice yerleşmesini sağlayacaktır. 

Küfü önleyin!
Eğer halınız ıslanırsa, pencereleri açın ve halının bir an önce kurumasını sağlayın. Böyle basit önlemlerle halınızın ömrünü uzatmış olur ve temizliğini daha da kolaylaştırırsınız. Halı küflenirse, temizlemesi çok daha zor olacaktır. 

Bilinmesi Gerekenler

Küfleri temizleyin!
Eğer halınız küflenirse, hafif küf çıkarıcı ya da hidrojen peroksit karışımı kullanabilirsiniz. Temizlik maddesini öncelikle halınızın görünmeyen bir köşesinde test edin böylece halınızın rengine zarar verip veremeyeceğini görmüş olursunuz. 

Düzenli olarak elektrikli süpürge kullanın!
En iyi temizlik, halınızı düzenli aralıklarla elektrikli süpürgeyle temizlemektir. Ancak hızlıca süpürürseniz kirlerin çoğu halıda kalacak, zamanla birikecek ve halıya zarar verecektir. Kiri olabildiğince çekmek için halının her bölgesini iyice temizleyin ve üzerinden birkaç kez geçin. 

Düzenli olarak şampuankullanın!
Hafif halı şampuanıyla düzenli olarak halınızı şampuanlayın. Sadece inatçı lekeler olduğunda ağır şampuanları kullanın. Halınızı temizlerken, diğer yüzey temizleyicileri ya da temizlik malzemeleri kullanmayın. Çamaşır suyu katkısı içeren temizleyiciler halınızın rengini bozacaktır. 

Kötü kokuları yok edin!
Halı şampuanı, halınıza yerleşmiş kötü kokuları da yok edebilir. Kötü kokan bir halı, evinizi de kokutabilir. Bu nedenle önleminizi en başından alın. 

Profesyonel yardım alın!
Arada bir halınız da şımartılmayı hak eder. Halınızın gerçekten tertemiz olması için altı ayda bir profesyonel yardım alın.

Ankara Halı Yıkama Temizlik, Sağlık, Hijyen Bizim İçin Önemli