Etimesgut Halı Yıkama Temizlik Hizmetleri

Bir çok insan ev ve işyerlerinin zeminlerine güzel bir görünüm sağlamak için halı ve halıfleks sererler. Mekanın büyüklüğüne göre, duvarların rengine göre halıların seçimini yaparlar. açık renkli halılar daha şık bir görüntü sağladığından en fazla tercih edilendir. ancak insanlar gün boyu bulundukları ortamda yiyecek,içecek, çay ve benzeri şeyleri tüketirler, kazayla olsa da halılara dökülebilir. Bu da halılarda damla damla lekelere sebebiyet verir. Etimesgut halı yıkama’yı arayarak bu sorunlardan çok kolay kurtulabilinir. makina halısı, şagi halı, el dokuma halısı gibi halılar daha çok kullanılmaktadır. 3K Etimesgut halı yıkama olarak biz halılarınızı yerinden teslim alıp, cinsine göre tefrik ederek özel ilaç ve sabunlu havuzlara koyuyoruz.gerektiği kadar bekletildikten sonra havuzdan alınarak otomatik makinalarda yıkanmakta, bu işlemden sonra kurutma odalarına alınarak iyice kurutulmasını sağlarız. daha sonra kısım kısım ayırırız. Temiz ve düzgün bir zemine koyarız. Baş kısmından başlayarak halının parlak ve güzel kokulu hale gelmesi için özel parfüm sıkarız. Halılar özel paketleme odalarında rulo haline getirilir ve servis aracımızla siz müşterilerimizin adresine götürüp teslim ederiz.

3K Etimesgut halı yıkamadan hijyen garantisi. Etimesgut halı yıkama evinizden halıların daha taşınırken hijyen şartlarına uygun olarak halılarınızın nakliyesini gerçekleştirir. Etimesgut halı yıkama toz alma bölümünden geçen halılarınız dokuma tekniklerine uygun olarak ayırt edilerek temizliği yapılarak yıkama işlemine başlanır.

Yıkama işlemi tamamlanan halılarınız özel sıkma makinemizde suyundan arındırılarak, kurutulmak üzere özel odalara taşınarak kurutulması sağlanır. Etimesgut halı yıkama tamamen kurutulmuş olan halılarınızı poşetleyerek kapınıza kadar teslim eder.

Her Halı Yıkanır mı? Her türlü halı, kilim 3K Etimesgut halı yıkama da yıkanır. Etimesgut halı yıkama bünyesinde el dokuma veya makine dokuma halıları yıkayacak teçhizat bulunmaktadır. Her halının dokuma tekniği farklı olduğu için yıkama işlemi bu farklılıkları gözeterek yıkanmalıdır. Uygun makineler ile yıkanmayan halılar yıkama sonrası çok çabuk deforme olur.

Etimesgut halı yıkama fabrikamızda çalışan uzman kadromuz halı yıkama konusunda gereken tüm bilgi ve donanıma sahiptir. Etimesgut halı yıkama, her türlü halınızı dokuma tekniğine uygun olarak yıkamaktadır.

Halılar açık havada kurutulur mu? Halılar yıkama işlemi son bulduktan sonra sıkma makinesi ile sıkılarak halı kurutma odalarında kurutulmalıdır. Açık havada direk olarak güneş ışığına maruz kalan halılarınız çürümeye terkedilmiş olurlar. Halılar dışarıda kurutulmaya bırakılmamalıdır. Güneş ışığı almasa bile ortamın tozundan dumanından etkilene bilir yıkanmasının hiçbir anlamı kalmaz.

Etimesgut halı yıkama fabrikamızda yıkanan halılar özel tasarlanmış odalarda kurutulmaktadır. Sincan halı yıkama fabrikamızın kurutma odaları bakteri oluşumunu engelleyecek her türlü imkana sahiptir. Etimesgut halı yıkamada yıkanan halılarınız hem temiz olur hem de bakterilere karşı hijyenik olur.

Etimesgut halı yıkama, halılarınızı sadece yüzeysel yıkamaz. Etimesgut halı yıkama, hijyenik halı yıkamayı kendine prensip edinmiştir. Evlerin vazgeçilmezi olan halılarımızın temizliğine gereken önem verilmelidir. Halı üzerinde oluşan bakteriler basit yıkama teknikleri ile temizlenmez. Biz Sincan halı yıkama olarak çalışanlarımız ile halılarınızı en iyi şekilde yıkayıp dezenfekte edip sizlere teslim etmekteyiz. Halı temizliği için Etimesgut halı yıkamayı tercih edin, temiz halılarınız ile rahat edin.

Halı Temizliği

Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilin! 
Halınızın ya da kiliminizin malzemesini bilmek çok önemlidir. Sentetik halılar için ayrı, yün halılar için ayrı malzeme kullanmalısınız. Temizleyici alırken, halınızın ya da kiliminizin etiketini kontrol edin ve uygun bir temizleyici satın alın. 

Lekeye kompres yapın! 
Halı temizlemek için en iyi yöntemlerden birisi lekenin üzerine kompres yapmaktır. Silerek temizlerseniz, zamanla halının dokusu yıpranacak ve halı eskimiş görünecektir. Lekenin üzerine kompres yaparak çıkarın ve artıkları temizlemek için de toz temizleyici kullanın. 

Sıcaktan koruyun!
Halınızı temizlemek için diğer bir öneri, halıyı sıcağa maruz bırakmamaktır. Lekeleri kurutmak için herhangi bir kurutucu kullanmayın. Bu, lekenin iyice yerleşmesini sağlayacaktır. 

Küfü önleyin!
Eğer halınız ıslanırsa, pencereleri açın ve halının bir an önce kurumasını sağlayın. Böyle basit önlemlerle halınızın ömrünü uzatmış olur ve temizliğini daha da kolaylaştırırsınız. Halı küflenirse, temizlemesi çok daha zor olacaktır. 

Bilinmesi Gerekenler

Küfleri temizleyin!
Eğer halınız küflenirse, hafif küf çıkarıcı ya da hidrojen peroksit karışımı kullanabilirsiniz. Temizlik maddesini öncelikle halınızın görünmeyen bir köşesinde test edin böylece halınızın rengine zarar verip veremeyeceğini görmüş olursunuz. 

Düzenli olarak elektrikli süpürge kullanın!
En iyi temizlik, halınızı düzenli aralıklarla elektrikli süpürgeyle temizlemektir. Ancak hızlıca süpürürseniz kirlerin çoğu halıda kalacak, zamanla birikecek ve halıya zarar verecektir. Kiri olabildiğince çekmek için halının her bölgesini iyice temizleyin ve üzerinden birkaç kez geçin. 

Düzenli olarak şampuankullanın!
Hafif halı şampuanıyla düzenli olarak halınızı şampuanlayın. Sadece inatçı lekeler olduğunda ağır şampuanları kullanın. Halınızı temizlerken, diğer yüzey temizleyicileri ya da temizlik malzemeleri kullanmayın. Çamaşır suyu katkısı içeren temizleyiciler halınızın rengini bozacaktır. 

Kötü kokuları yok edin!
Halı şampuanı, halınıza yerleşmiş kötü kokuları da yok edebilir. Kötü kokan bir halı, evinizi de kokutabilir. Bu nedenle önleminizi en başından alın. 

Profesyonel yardım alın!
Arada bir halınız da şımartılmayı hak eder. Halınızın gerçekten tertemiz olması için altı ayda bir profesyonel yardım alın.

Ankara Halı Yıkama Temizlik, Sağlık, Hijyen Bizim İçin Önemli